CCS FPQ3-32SW Low-Angle Square
Manufacturer: CCS Inc.
Model: FPQ3-32SW
Features
- High-Output, Square, Low-Angle Lights.
- This Light Unit emits white light and measures 32 x 32 x 30 mm (width x depth x height).
Specifications
| LED color | White |
|---|---|
| Correlated color temperature | 6,000 K typ. |
| Dimensions | W 32 mm x D 32 mm x H 30 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 7.1 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |