CCS FPQ3-48BL Low-Angle Square
Manufacturer: CCS Inc.
Model: FPQ3-48BL
Feature
- High-Output, Square, Low-Angle Lights.
- This Light Unit emits blue light and measures 48 x 48 x 30 mm (width x depth x height).
Specifications
| LED color | Blue |
|---|---|
| Peak wavelength | 465 nm typ. |
| Dimensions | W 48 mm x D 48 mm x H 30 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 7.6 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |