CCS LB-1200X100IR86 Bar (Area)
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LB-1200X100IR86
Features
LB-1200X100IR86 LB Series Diffused Bar Light Infrared Type. Measures W 1221.2 mm x D 111 mm x H 33.6 mm, the light-emitting surface measures 1200 x 100 mm.
Specifications
| LED color | Infrared |
|---|---|
| Peak wavelength | 860 nm |
| Dimensions | W 1221.2 mm x D 111 mm x H 33.6 mm |
| Input voltage | 24 VDC |
| Power consumption | 116 W |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: (-) |
| Cable length | 300 mm |