CCS LB-2300X150IR86 Bar (Area)
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LB-2300X150IR86
Features
- LB-2300X150IR86 LB Series Diffused Bar Light Infrared Type.
- Measures W 2321.2 mm x D 161 mm x H 33.6 mm, the light-emitting surface measures 2300 x 150 mm.
Specifications
| LED color | Infrared |
|---|---|
| Peak wavelength | 860 nm |
| Dimensions | W 2321.2 mm x D 161 mm x H 33.6 mm |
| Input voltage | 24 VDC |
| Power consumption | 332 W |
| Polarity & signal | 1, 2, 3: (+)/4, 5, 6: (-)/7: NC |
| Cable length | 300 mm |