CCS LB-800X50IR86 Bar (Area)
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LB-800X50IR86
Features
- LB-800X50IR86 LB Series Diffused Bar Light Infrared Type.
- Measures W 821.2 mm x D 60 mm x H 33.6 mm, the light-emitting surface measures 800 x 50 mm.
Specifications
| LED color | Infrared |
|---|---|
| Peak wavelength | 860 nm |
| Dimensions | W 821.2 mm x D 60 mm x H 33.6 mm |
| Input voltage | 24 VDC |
| Power consumption | 39 W |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: (-) |
| Cable length | 300 mm |