CCS LB-H-600X50SW Bar (Area)
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LB-H-600X50SW
Features
- LB-H-600X50SW LB Series Diffused Bar Lights High Power Type.
- This light unit emits white light and measures W 621.2 mm x D 60 mm x H 33.6 mm, the light-emitting surface measures 600 x 50 mm.
Specifications
| LED color | White |
|---|---|
| Correlated color temperature | 6300 K typ. |
| Dimensions | W 621.2 mm x D 60 mm x H 33.6 mm |
| Input voltage | 24 VDC |
| Power consumption | 84 W |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: (-) |
| Cable length | 300 mm |