CCS LDL-100X100IR2-850 IR Lights Infrared Lighting (under 1000mm)
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LDL-100X100IR2-850
Features
- This Light Unit adopts LEDs with a peak wavelength of 850 nm and measures 112 x 132 x 38 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 100 x 100 mm.
Specifications
| LED color | Infrared |
|---|---|
| Peak wavelength | 850 nm typ. |
| Dimensions | W 112 mm x D 132 mm x H 38 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 21 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |