CCS LDL-PF-152X18RD High Power Strobe
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LDL-PF-152X18RD
Features
- This Light Unit emits red light and measures 164 x 26 x 30 mm (width x depth x height). The light-emitting section measures 152 x 18 mm.
Specifications
| LED color | Red |
|---|---|
| Peak wavelength | 627 nm typ. |
| Dimensions | W 164 x D 26 x H 30 mm |
| Peak current | 16.2 A |
| Input voltage | 48 VDC max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: (+), 3: (-), 4: (-) |
| Cable length | 300 mm |