CCS LDL2-314X16BL2 Bar (Area)
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LDL2-314X16BL2
Features
- This Light Unit emits blue light and measures 326 x 20 x 20 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 314 x 16 mm.
- The directional characteristics are narrow.
- High-power type.
Specifications
| LED color | Blue |
|---|---|
| Peak wavelength | 467 nm typ. |
| Dimensions | W 326 mm x D 20 mm x H 20 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 31 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |