CCS LDL2-74X30BL2-WD Bar (Area)
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LDL2-74X30BL2-WD
Features
- This Light Unit emits blue light and measures 86 x 34 x 20 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 74 x 30 mm.
- The directional characteristics are wide.
Specifications
| LED color | Blue |
|---|---|
| Peak wavelength | 467 nm typ. |
| Dimensions | W 86 mm x D 34 mm x H 20 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 12W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |