CCS LDR2-120SW2 Ring
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LDR2-120SW2
Features
- This Light Unit emits white light and has an outer diameter of 120 mm, an inner diameter of 60 mm, and a height of 31.5 mm.
- (*Actual inner diameter is φ56mm due to the shape of the LED. )
Specifications
| LED color | White |
|---|---|
| Correlated color temperature | 5,500 K typ. |
| Dimensions | Outer diameter 120 mm, Inner diameter 60 mm, Height 31.5 mm (*Actual inner diameter is φ56mm due to the shape of the LED. ) |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 28 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |