CCS LFV-PF-100SW High Power Strobe
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LFV-PF-100SW
Features
- This Light Unit emits white light and measures 110 x 148 x 105 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 102 x 100 mm.
- Coaxial type.
Specifications
| LED color | White |
|---|---|
| Correlated color temperature | 7,800 K typ. |
| Dimensions | W 110 mm x D 148 mm x H 105 mm |
| Peak current | 64.8 A |
| Input voltage | 48 VDC max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: (+), 3: (-), 4: (-), 5: (+), 6: (+), 7: (-), 8: (-), 9: NC |
| Cable length | 300 mm |