CCS LFX3-150BL Flat Dome
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LFX3-150BL
Features
- This Light Unit emits blue light and measures 193 x 193 x 13.1 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 150 x 150 mm.
Specifications
| LED color | Blue |
|---|---|
| Peak wavelength | 469 nm typ. |
| Dimensions | W 193 mm x D 193 mm x H 13.1 mm |
| Input voltage | 24 VDC |
| Power consumption | 19W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |