CCS LFXV-150IR860 Flat Dome
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LFXV-150IR860
Feature
- This Light Unit emits infrared light and measures 193 x 193 x 16 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 150 x 150 mm.
- The new type of LFX Series.
Specifications
| LED color | Infrared |
|---|---|
| Peak wavelength | 855 nm typ. |
| Dimensions | W 193 mm x D 193 mm x H 16 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 17 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |