CCS LFXV-200X100RD Flat Dome
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LFXV-200X100RD
Feature
- This Light Unit emits red light and measures 243 x 143 x 16 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 100 x 200 mm.
- The new type of LFX Series.
Specifications
| LED color | Red |
|---|---|
| Peak wavelength | 630 nm typ. |
| Dimensions | W 243 mm x D 143 mm x H 16 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 23 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |