CCS TH2-140X105RD Flat
Manufacturer: CCS Inc.
Model: TH2-140X105RD
Feature
- This Light Unit emits red light and measures 152 x 117 x 15 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 140 x 105 mm.
- High-luminance type.
Specifications
| LED color | Red |
|---|---|
| Peak wavelength | 635 nm typ. |
| Dimensions | W 152 mm x D 117 mm x H 15 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 28 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |