CCS TH2-160X120SW Flat
Manufacturer: CCS Inc.
Model: TH2-160X120SW
Feature
- This Light Unit emits white light and measures 172 x 132 x 15 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 160 x 120 mm.
- High-luminance type.
Specifications
| LED color | White |
|---|---|
| Correlated color temperature | 5,800 K typ. |
| Dimensions | W 172 mm x D 132 mm x H 15 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 35 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |