CCS TH2-63X60BL Flat
Manufacturer: CCS Inc.
Model: TH2-63X60BL
Feature
- This Light Unit emits blue light and measures 75 x 72 x 15 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 63 x 60 mm.
- High-luminance type.
Specifications
| LED color | Blue |
|---|---|
| Peak wavelength | 465 nm typ. |
| Dimensions | W 75 mm x D 72 mm x H 15 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 9.7 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |