Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) F-100TL Claw Jack

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: F-100TL
Specification
| Claw Allowable Load | 5 ton |
| Allowable Head Load | – |
| Capacity | – |
| Stroke | 63mm |
| Lowest position | 100 mm |
| Claw Length | 44 mm |
| Claw Width | 75 mm |
| Base Length | 443 mm |
| Base Width | 223 mm |
| Base Height | 242.5 mm |
| Head Cap Diameter | – |
| Product Weight | 32 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

Seiwa WLZAA14021 Ceiling type with Guard Lighting Equipment & Control Equipment
-

Kunimoto For φ48.6 Tip Cap Missile For Single Tube
-

Vessel No.D81 Recessed Bit
-

SAKUSAKU EHB421240 Square End Mill 4-Flute
-

TONE SR-Type Simple Torqon For Construction And Industrial Use
-

Chiyoda Tsusho FUJI UNIFOLD DOUBLE TOUCH CONNECTOR SERIES 4 (2port type)





