Eagle Jack
Eagle Jack (Konno Corporation) G-25LC Hydraulic Claw Jack

Manufacturer: Konno Corporation
Model: G-25LC
Specification
| Claw Allowable Load | 1 ton |
|---|---|
| Allowable Head Load | 2.5 ton |
| Stroke | 100mm |
| Feed Width | – |
| Lowest position | 12 mm |
| Claw Length | 75 mm |
| Claw Width | 65 mm |
| Base Length | 245 mm |
| Base Width | 140 mm |
| Base Height | 203 mm |
| Head Cap Diameter | – |
| Product Weight | 10 kg |
Related Products
-

Eagle Jack (Konno Corporation) KHN4-0.3WA Hydraulic Pump
-

Eagle Jack (Konno Corporation) CTS100-70 Hydraulic Jack
-

Eagle Jack (Konno Corporation) F-100TL Claw Jack
-

Eagle Jack (Konno Corporation) JUB 40 Steel Type Holding Block
-

Eagle Jack (Konno Corporation) ED-40C-PG-75H-40 Hydraulic Bottle Jack
-

Eagle Jack (Konno Corporation) GU-200 Hydraulic Claw Jack





