Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) JS200-150 Hydraulic Cylinder

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: JS200-150
Specification
| Capacity | 20 ton |
| Stroke | 150mm |
| Base Length | 130 mm |
| Base Height | 360 mm |
| Base Width | 130 mm |
| Head Length | 95 mm |
| Head Width | 95 mm |
| Oil Required | 453 cm3 |
| Product Weight | 16 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

Nihon Flux Automatic Color Adjustment Device (Offset Ink) Drum Can 8-Color Horizontal Type
-

TONE 158, 168 Socket Adaptor
-

NAGANO KEIKI M___ Engine M2 Type Indicator(MM20)
-

Watanabe AH-330 Module type digital panel meter for DC voltage (3 digits)
-

Niigata Seiki M28/ W26 Pitch Gauge
-

MIKI NETSUREN O0773 Glasses Blow Spanner (75mm)





