IKURA SEIKI, Japan
IKURATOOLS ISK-LB30ST Light Borer

Made in: Japan
Manufacturer: IKURA SEIKI
Model: ISK-LB30ST
Features
Work efficiency has been improved.
Ultra-lightweight and compact type


Specification
| Blade rotation speed | 790minˉ¹ |
| Power Consumption | 850W |
| power | AC100V 50/60Hz |
| Outer diameter dimensions of the main body | W119×L299×H229mm |
| Magnet Dimensions | 192×70mm |
| Maximum magnetic force | 5.5kN |
| Minimum adsorption plate thickness | 6mm |
| stroke | 49mm |
| mass | 9.0kg |
Standard Accessories
Dedicated carrying case, safety fixing strap, hexagon socket set screw Hex bar wrench #5 for blade change, center pin CP-35S1, spray cutting oil.

Related Products
-

TESAC Dynamics 12-hitting Rope
-

Hammer Caster 320 TP / 320 TPR / 320 TP H30 / 320 TPR H30 32mm Caster
-

SAKUSAKU DIMJ4 6R Insert For Grooving / Parting Off With J-type Chip Breaker
-

Vessel No.VPG-L Pistol Grip
-

UHT CORPORATION Linear type Multi Punching Machine MP-12□□□L series
-

Honda Kiko 2CS 2-Stage Centrifugal Pump





