Avio NRW-IN900P Resistance Welder High-Reliability Inverter
Manufacturer: Nippon Avionics Co., Ltd.
Model: NRW-IN900P
Features of NRW-IN900P
Specifications of NRW-IN900P
| Item | NRW-IN900P |
|---|---|
| Control Frequency | Selectable from 2kHz、4kHz、5kHz (Select for each PRG No.) |
| Maximum Welding Current | 900A(Duty Cycle 5%) |