CCS LDL2-386X30SW2(A) Bar (Area)
Manufacturer: CCS Inc.
Model: LDL2-386X30SW2(A)
Features
- This Light Unit emits white light and measures 398 x 34 x 20 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 386 x 30 mm.
- The directional characteristics are narrow.
- High-power type.
Specifications
| LED color | White |
|---|---|
| Correlated color temperature | 7,000 K typ. |
| Dimensions | W 398 mm x D 34 mm x H 20 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 61 W max. |