CCS TH2-150X150RD-CR35 Flat
Manufacturer: CCS Inc.
Model: TH2-150X150RD-CR35
Feature
- This Light Unit emits red light and measures 162 x 162 x 15 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 150 x 150 mm.
- Camera-window type.
Specifications
| LED color | Red |
|---|---|
| Peak wavelength | 635 nm typ. |
| Dimensions | W 162 mm x D 162 mm x H 15 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 30 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: NC, 3: (-) |
| Cable length | 300 mm |