Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) SD-100FC Smart Dolly

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: SD-100FC
Specification
| Ability | 10 ton |
| Body height | 120 mm |
| Full width | 360 mm |
| Overall length | 455 mm |
| Compatible ureth ane wheels | SDW-85 |
| Urethane wheel diameter | φ 85 |
| Number of urethane wheels | 8 |
| Compatible operation handle | SH-05 |
| Weight | 30 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

TSUBOSAN 8-PCS Length 200mm Die Sinker’s-Assorted Files
-

Super Tool ARS20R/20W/20B Safety Rope (Stainless Wire Core) (Capacity: 2kg)
-

Kansai Electric Heat Corp Pen Heater
-

Watanabe WSP-2DS 2 channel isolator – Signal Converter
-

Nippon Chemical Screw PEEK/W(d-D-t) PEEK/Washer
-

Eagle Jack (Konno Corporation) KS100-150 Hydraulic Toe Jack





