Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) SDL-20FC Smart Dolly

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: SDL-20FC
Specification
| Ability | 2 ton |
| Body height | 55 mm |
| Full width | 145 mm |
| Overall length | 339 mm |
| Compatible ureth ane wheels | SDW-46 |
| Urethane wheel diameter | φ 46 |
| Number of urethane wheels | 4 |
| Compatible operation handle | SH-05 |
| Weight | 4.3 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

Orientalmotor DRII Series Compact Electric Cylinder, CVD Series Pulse Train Input Type
-

Hammer Caster 499SOS-MCB MC Nylon Wheel
-

Hammer Caster 502BPS-CR Rubber Wheel
-

Wasino Kiki GLH, GLA Lantern Type Sight Glass
-

Seiwa E04RM381913 Ferrite Core Non-split Ring Cores RC and RM and RMX Types EMC Products
-

DIG-9 Chisels For Air Breaker/Pick Hammer





