Fujii Denko, Japan, Safety Tools
Fujii Denko FL-03-8 Ring & Buckle

Product Made in Japan
Manufacturer: Fujii Denko
Model: FL-03-8
| Model No. | FL-03-8 |
| Applicable Belt Size | 45mm |
| Dimension (L×W) | 54×47×130° φ7.0mm |
| Type | D-Ring |
| Material | Steel |
| Weight | 85g |
| Surface Treatment | Zinced or Chromed |
| Breaking Strength | 32.3kN |
| Remark |
Related Products
-

Kanetec No.2 FERRITE MAGNET (ROUND/RECTANGULAR)
-

Kokosha Hanging Type Water-Proof/Drip-Proof Fluorescent Light
-

Kakuta No.06-2S Straight Line Clamp
-

SAKUSAKU EHB401090 Square End Mill 2-Flute Regular Cobalt High Speed Steel
-

Tokyo Shokushin VSE-355G3R Servo Velocity-meter
-

Toho Seisakusho Air Conditioning Sanitary Control Panel





