Fujii Denko, Japan, Safety Tools
Fujii Denko FS-92 Snap Hook

Product Made in Japan
Manufacturer: Fujii Denko
Model: FS-92
| Model No. | FS-92 |
| Overall Length | 330mm |
| Effective Opening | 85mm |
| Eye Diameter | 25mm |
| Material | Steel |
| Weight | 830g |
| Surface Treatment | Nickeled |
| Breaking Strength | 22kN |
| Remark Round Bar Type |
Related Products
-

Ross Asia 15 Series Manual Lockout LOX Valve with Soft-Start EEZ-ON Safety cat. 1, PLc
-

SAKUSAKU SAK D140S20-2D Indexable Drill
-

Niigata Seiki SV-150DKD/ SV-300DKD Stainless Steel Ruler Kaidan With Ruler Stopper
-

NAGANO KEIKI KH52 Differential Pressure Transmitter
-

Hasegawa Electric HXA-70 Hot Line Proximity Detector Exclusively For Overhead Line Works
-

Reamer





