DEICY
Deicy TPG-4 Smartphone e- Longitudinal Distance Measurement Device

Manufacturer: DEICY Co., Ltd.
Model: TPG-4 Smartphone e-
Features
- Easy to operate
- Measurement values are automatically saved to the smartphone
- Error within 1mm
Specifications
| Item | Content |
|---|---|
| Measurement Range | Distance: 950 to 2000mm Height: -140 to +280mm |
| Measurement Error | Distance: ±1mm Height: ±1mm |
| Data Memory Size | Based on available memory in the smartphone |
| Data Output | Bluetooth v4.2 wireless output |
| Power Supply | 3 dry batteries x 4 pieces |
| Dimensions | Retracted: 1467mm Maximum: 2487mm |
| Weight (excluding smartphone) | 5.5kg |
| Protection Rating | IP65 (Protected against direct water jets from any direction) |
Related Products
-

Deicy AR-200ST16A 16ch Dynamic Strain/DC Voltage Input Unit
-

Deicy ATP-Series 3-axis Cubic Type
-

Deicy AR-60ST8D 8-channel Dynamic Strain/DC Voltage Input Amplifier Module
-

Deicy AR-60FV6 6ch FV/Pulse Count Input Amplifier Module
-

Deicy NB3 Film Spring Mass Capacitive Inclination Sensor
-

Deicy ATP-218-1 Single Axis Waterproof And Insulated Type





