Fellow Kogyo
Fellow Kogyo LIC-46 Electrostatic Capacity Type Level Switch (For Manhole Pumps)

Manufacturer: Fellow Kogyo Co., Ltd
Model: LIC-46
Getting Ready
Specifications
| Input Voltage | AC100/200 110220V 50/60Hz or DC24V (option) |
| Sensitivity | 0.5PF (fixed 400PF) |
| Overall Drift | 1.0PF |
| Ambient Temperature | -10~+55℃ |
| Output Contact | 1C contact (NO, CPM, NC) |
| Contact Capacity | 200VA (max. 250V 3A) |
| Power Consumption | 5VA or less |
| Body Weight | 600g |
Related Products
-

Fellow Kogyo FOCAS-1800 15ppm Bilge Alarm
-

Fellow Kogyo FIM-60 Flow Detector for Bulk Materials
-

Fellow Kogyo LIM-25 Microwave Level Switch
-

Fellow Kogyo FOCAS-2000 15ppm BILGE ALARM
-

Fellow Kogyo F-3/F-100 Line Arrester for Signals and Power Supply
-

Fellow Kogyo LIC-S45 Electrostatic Capacity Type Level Switch (Separated With An Amplifier Type)





