Japan, Watanabe
Watanabe WKD-PA34F Power monitoring module

Made in Japan
Manufacturer: Watanabe Electric Industry Co. Ltd
Model: WKD-PA34F
110 square size power multimeter for 3-phase 4-wire measurement compatible with LONWORKS communication
Features
- Equipped with an electric energy pulse output function that can be incorporated into existing systems
- Compatible with open protocol LONWORKS communication
Specifications
| input signal | Power x 1 circuit AC voltage: 110V/220V AC current: 5A/50A/100A/250A (dedicated CT) |
|---|---|
| output signal | Electric energy pulse output x 1 open collector … DC24V 40mA |
| measurement circuit | 3-phase 4-wire |
| measuring element | Active power/Reactive power/Active energy/Reactive energy/Current/Voltage/Power factor/Frequency |
| communication | LONWORKS communication (TP/FT-10) |
| power supply | AC85~264V DC85~132V |
| tolerance | Active power: ±1.5%fs |
| Withstand voltage | AC2000V |
| mass (weight) | about 400g |
| External dimensions (HWD) | 48×96×112.8mm |
| Operating temperature and humidity | -5 to +55°C 90% RH or less |
| Panel dimensions (HW) | 110×110mm |
Related Products
-

Kansai Kogu B040C (B040C41015, B040C41030, B040C41040, B040C41050, B040C41230, B040C41240, B040041250, B040041530, B040C41540, B040C41550) For Engine Machines, Asphalt Only NA
-

Eisen Quality Assurance System/Proofreading
-

Kansai Kogu B04G500100, B04G500200 Cutting Wheel Metalcut
-

Sanwa Tekki Pull-off Arms
-

Vessel No.QB-KBAD Quick Cather with Key Adapter (Black,Keyadapter,Carabiner)
-

Kitz 16SMBO Ductile Iron JIS 16K Gate Valve





