Japan, Watanabe
Watanabe WKD-PA34TM Power Monitoring Module

Made in Japan
Manufacturer: Watanabe Electric Industry Co. Ltd
Model: WKD-PA34TM
Power multimeter for 3-phase 4-wire measurement with 110 sq. size and compatible with real link communication
Features
- Equipped with a power consumption pulse output function that can be incorporated into existing systems
- Capable of measuring and displaying the maximum value of active power and each phase current correspondence
Specifications
| input signal | Power x 1 circuit , AC voltage: 110V/220V , AC current: 5A/50A/100A/250A (dedicated CT) |
|---|---|
| output signal | Electric energy pulse output x 1 , open collector … DC24V 40mA |
| measurement circuit | 3-phase 4-wire |
| measuring element | Active power/Reactive power/Active energy/Reactive energy/Current/Voltage/Power factor/Frequency |
| communication | Real link communication (TP/XF-78) |
| power supply | AC85~264V DC85~132V |
| tolerance | Active power: ±1.5%fs |
| Withstand voltage | AC2000V |
| mass (weight) | about 400g |
| External dimensions (HWD) | 48×96×112.8mm |
| Operating temperature and humidity | -5 to +55°C 90% RH or less |
| Panel dimensions (HW) | 110×110mm |
Related Products
-

CA-7/CB-10 Asphalt Cutter Chisel For Air Breaker/Pick Hammer
-

Ross Asia Medium series Port size is 1/4″ to 1/2″. Flow rates up to 100 scfm (2832 l/min)
-

Kimoto Flange Packing Rubber Products
-

SAKUSAKU 16ER 1.25ISO Insert for External Threading ISO Metric Thread 60°
-

IIZUKA CAL Cut core, supporter stop type
-

Chiyoda Tsusho APC-12/12C APX-12C/16C Total Protection Head





