Japan, Watanabe
Watanabe WRBI-AO4 Analog Output Module – Remote I/O

Made in Japan
Manufacturer: Watanabe Electric Industry Co. Ltd
Model: WRBI-AO4
This is a BACnet MS/TP compatible I/O module that outputs DC signals.
Features
- Compact integrated module ideal for distributed installation
- Analog output of 4 current outputs possible
- Simulated output useful for on-site confirmation
- Plug-in type for easy maintenance
- Easy to replace from LONWORKS compatible “WRBC series”
Specifications
| output signal | 4 analog outputs (current output only) |
|---|---|
| power supply | 100 to 240 VAC ±10% |
| tolerance | ±0.1%fs |
| response time | 20ms/per channel |
| Operating temperature and humidity | -5°C to +55°C 90% RH or less |
| Withstand voltage | AC2000V |
| communication | BACnet MS/TP |
| External dimensions (HWD) | 170×50×85mm |
| mass (weight) | about 280g |
Related Products
-

Tokyo Sokushin CV-375A / CV-375B Network Sensor
-

NAGANO KEIKI GC30 Digital Differential Pressure Gauge
-

Obishi Keiki Seisakusho LB1 01/ LB1 02 Granite Parallel Block
-

H.H.H Hattoku Spanner (Spanner For Attaching Buttons)
-

KONAN Pneumatic Cylinder For General Purposes
-

Vessel No.BBY-5 Bit Belt Holder (Yellow)





