CCS Inc.
CCS TH2-211X200SW-CR35 Flat

Manufacturer: CCS Inc.
Model: TH2-211X200SW-CR35
Feature
- This Light Unit emits white light and measures 223 x 212 x 15 mm (width x depth x height).
- The light-emitting surface measures 211 x 200 mm.
- Camera-window type.
Specifications
| LED color | White |
|---|---|
| Correlated color temperature | 5,800 K typ. |
| Dimensions | W 223 mm x D 212 mm x H 15 mm |
| Input voltage | 24VDC |
| Power consumption | 62 W max. |
| Polarity & signal | 1: (+), 2: (-) |
| Cable length | 300 mm |
| Case material | Aluminum alloy, resin |
| Input connector | ELP-02V |
| Conformed standards | CE, UKCA, RoHS, IEC 62471(Exempt) |
| Operating temperature and humidity | Temperature: 0 to 40°C, Humidity: 20 to 85%RH (no condensation) |
| Storage temperature and humidity | Temperature: -20 to 60°C, Humidity: 20 to 85%RH (no condensation) |
| Cooling method | Natural air cooling |
| Weight | 550 g max. |
| Accessories | User Manual |
Dimensions (mm)

Related Products
-

CCS LDR2-70IR2-850 IR Lights [Infrared Lighting] (under 1000nm)
-

CCS PFB3-20SW-PJT-DJ1(A) Light Source Units
-

CCS LDR2-32SW2-IU Intensity Control Units [Light Units with Intensity Control Unit]
-

CCS PD3-3024-3-ET-PNP(A) Digital Control Units
-

CCS HPD2-150RD-IU Intensity Control Units [Light Units with Intensity Control Unit]
-

CCS LB-800X50IR86 Bar (Area)





