Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) F-100TL-LR Claw Jack

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: F-100TL-LR
Specification
| Claw Allowable Load | 5 ton |
| Stroke | 63mm |
| Feed Width (front & back) | 30mm |
| Feed Width (left & right) | 60mm |
| Lowest position | 76 mm |
| Claw Length | 80 mm |
| Claw Width | 65 mm |
| Base Height | 274.5 mm |
| Product Weight | 52 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

Ross Asia MD3 series Port size is 1/4″ to 1/2″. Flow rates up to 100 scfm (2832 l/min)
-

UNIKA E&S MC Single-function Core Drill
-

SAKUSAKU EHB401020 Square End Mill 2-Flute Regular Cobalt High Speed Steel
-

Okazaki Seiko CBT Counterbores With Morse Taper Shank
-

Tokyo Sokushin CV-375AR / CV-375BR Network Recorder
-

MIKI NETSUREN O0765 Glasses Blow Spanner (55mm)





