Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) G-60TLC Hydraulic Claw Jack

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: G-60TLC
Specification
| Claw Allowable Load | 3 ton |
| Allowable Head Load | 6 ton |
| Stroke | 62mm |
| Feed Width | – |
| Lowest position | 22 mm |
| Claw Length | 80 mm |
| Claw Width | 65 mm |
| Base Length | 266 mm |
| Base Width | 155 mm |
| Base Height | 183 mm |
| Head Cap Diameter | – |
| Product Weight | 12 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

Kitz 20SLS Ductile Iron JIS 20K Gate Valve
-

OSC 92UL CAPXS, TD-100, 400, TM-L Explosion Proof Mesuring
-

Kondotec AK Block
-

KETT ELECTRIC LABORATORY PQ-520 Single Kernel Grain Moisture Tester
-

SAKUSAKU 2SS-30D 16.0S Carbide Square End Mill 2-Flute
-

Eagle Jack (Konno Corporation) H2-CM-VF High Pressure Nose Couplers





