Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) SD-100F Smart Dolly

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: SD-100F
Specification
| Ability | 10 ton |
| Body height | 120 mm |
| Full width | 360 mm |
| Overall length | 400 mm |
| Compatible ureth ane wheels | SDW-85 |
| Urethane wheel diameter | φ 85 |
| Number of urethane wheels | 8 |
| Compatible operation handle | SH-05 |
| Weight | 30 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

IMADA LOP-1000N Loop Tension Strength Testing Fixture
-

Nippon Chemical Screw RENY/FH(M-L),RENY-BK/FH(M-L) RENY/(+) flathead machine screw
-

Obishi Keiki Seisakusho Surface Plate for Layout Machine
-

NAGANO KEIKI DG95・DG96・DG97・DG98 Pressure Gauges
-

Aichi SP19CSM / SP21CSM / SP25CSM SKYMASTER
-

Eight Tool CN-M Multi Tool





