Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) SD-25F Smart Dolly

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: SD-25F
Specification
| Ability | 2.5 ton |
| Body height | 120 mm |
| Full width | 128 mm |
| Overall length | 400 mm |
| Compatible ureth ane wheels | SDW-85 |
| Urethane wheel diameter | φ 85 |
| Number of urethane wheels | 2 |
| Compatible operation handle | SH-05 |
| Weight | 11 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

Kaneko Sangyo SF-F4 Series, SC-F4 Series Descaling Equipment
-

BEMAC BE-D11 Offshore Plant Business
-

Kurimoto M-611 Wafer Type Rubber-seated Butterfly Valves
-

Watanabe TFB [Thermocouple] Silicon Nitride Protective Tube Type with Terminal Box
-

Daitoukeiki G11A type guage G Glycerin-Filled Guages
-

Chiyoda Tsusho FR4/6/8/10/12/16 Union Tee Connector





