Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) SDF-75F Smart Dolly

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: SDF-75F
Specification
| Ability | 7.5 ton |
| Body height | 95 mm |
| Full width | 342 mm |
| Overall length | 511 mm |
| Compatible ureth ane wheels | – |
| Urethane wheel diameter | φ 85 |
| Number of urethane wheels | 6 |
| Compatible operation handle | SH-05 |
| Weight | 25 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

Kitz 10STB4LAF/10STB4TAF/10STR4LAF/10STR4TAF 10K Ball Valve 3-way 4-seat
-

Fujii Denko FS-33KS Snap Hook
-

Wasino Kiki GKF, GEF, GFA Wiper Type Sight Glass
-

Eagle Jack (Konno Corporation) G-100TLC Hydraulic Claw Jack
-

SAKUSAKU TNMG160408-L Turning Insert 60° Triangular/Negative
-

Ross Asia RER cable Pre-wired 6-pin Brad Harrison connector





