Japan
JSCE N061 PC Grout Flow Tester (J14 Funnel)

Product: Made in Japan
Manufacturer: JSCE
Model: N061

detail
| Code No. | N061 |
|---|---|
| Height | 392mm |
| Upper end inner diameter | 70mm |
| Bottom inner diameter | 14mm |
| Volume | About 630 ml |
| Steel grade | Body: Brass (brass) JIS H3100_C2600 |
| Tripod | Steel bar for reinforced concrete JIS G3112_SR235 |
| Unit | 1 set (with tripod) |
Related Products
-

TONE TSA450/ TSA450SV/ TSA450BK Tool Set
-

Tosei Sharyo GLF-B150-12-5H(Low Floor) Hydraulic Lifter
-

UHT Corporation New soft lap φ30 #400
-

Tosei Sharyo S-3000 V, S-3150 L, S-3650 Type, S-3750 Flat Series Heavy-weight Door Roller
-

NAGANO KEIKI PM26.PM43 Liquid Column Manometers
-

Takeda Machinery CBF-3015II-M Shaped Steel Working Machine Drilling & Cutting with Auto Length Measurement Function





