Eagle Jack, Japan
Eagle Jack (Konno Corporation) KHN14-0.3WA Hydraulic Pump

Products Made in Japan
Manufacturer: Konno Corporation
Model: KHN14-0.3WA
Specification
| Motor Voltage | 200 V |
| Motor Output | 3.7 x2 kW |
| Maximum operating pressure | 70 MPa |
| Discharge rate (/min) | 0.35 liters |
| Oil amount | 210 liters |
| Capacity | 300 liters |
| Base Width | 1330 mm |
| Base Depth | 800 mm |
| Base Height | 780 mm |
| Product Weight | 700 kg |
Kouei is the Official Distributor/Agent of Eagle Jack
Other items of Eagle Jack
Request the quotation for Eagle Jack
Related Products
-

Kamoi Kakoshi No.6500 For Spray Painting, Fabric Adhesive Tape (Blue Cloth)
-

Watanabe A9000 Series A9□16 Digital panel meter for AC current
-

Kitz 150UNA,150UNAM Stainless & High Alloy Class 150 Lift Check Valve
-

KETT ELECTRIC LABORATORY RN-300 Grain Inspector
-

Gentos NB120 Head Strap S
-

Kanetec KMDT Tunnel Type Demagnetizer





